Życie z chorobą - historie pacjentów

29.03.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Historia pierwszego pacjenta w pierwszym badaniu Polskiego Konsorcjum Szpiczakowego PMC006

Pomimo tego, że okoliczności są straszne, pomimo tego, że stan fizyczny na początku jest naprawdę trudny to jest nadzieja.

···
15.03.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Chłoniaki, których nie znamy. Problem, którego nie widzimy - historia pacjentki cz.II. Jakość Życia

Pani Danuta to osoba pracująca. Jednakże przez chorobę musiała zrezygnować z takich rzeczy jak: makijaż czy farbowanie włosów, ponieważ zmiany pojawiają się na nogach, twarzy, włosach w zasadzie na całym ciele są one widoczne.

···
11.03.2019 / hematoonkologia.pl / Informacje dla chorych - aktualności

Chłoniaki, których nie znamy. Problem, którego nie widzimy - historia pacjentki cz.I. Diagnostyka i leczenie

Pani Danuta Sarnek zachorowała w 2009 roku.  Na początku choroby chodziła do różnych dermatologów, ponieważ na nogach pojawiały się pierwsze zmiany. Pierwotną diagnozą była łuszczyca. Pani Danuta była u wielu lekarzy, którzy nie potrafili postawić prawidłowej diagnozy. Po pewnym czasie otrzymała informację, że to przyłuszczyca. Rozpoczęto leczenie. W następnie kolejności pacjentce zlecono wykonanie wycinka ze skóry dłoni i dopiero przy tym badaniu wyszło, że Pani Danuta ma chłoniaka układu komórkowego T (ziarniniaka grzybiastego).

···
30.11.2018 / medexpress.pl / Aktualności

Reportaż Medexpressu - życie ze szpiczakiem mnogim

Bohaterem jest Robert Kaszak z Jastrzębia-Zdroju, który od 11 lat choruje na szpiczaka mnogiego. Nam opowiedział swoją historię.

···
6.06.2018 / E. Kolasińska-Bazan / hematoonkologia.pl / Aktualności

Refleksje hematoonkologicznego weterana

Edyta Kolasińska-Bazan rozmawia z Jackiem Gugulskim, który choruje od 19 lat na białaczkę szpikową, a 7 miesięcy temu przeszedł przeszczep szpiku. Rozmówca jest prezesem Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową i Fundacji Razem Pomimo Wszystko.

···
22.05.2018 / hematoonkologia.pl / Informacje dla chorych - aktualności

Chce się żyć...

Rozpoznanie choroby nowotworowej to wyzwanie, zarówno dla chorego jak i jego rodziny. Stawienie jej czoła wymaga siły i determinacji. Zapraszamy do obejrzenia niezwykłej historii walki o życie, którą stoczyła Grażyna Elend. O szpiczaku dowiedziała się kilka lat temu...

···
27.04.2018 / hematoonkologia.pl / Informacje dla chorych - aktualności

Nie każdy chory po przeszczepieniu szpiku wyzdrowieje. Ale każdy, kto potrzebuje transplantacji, powinien dostać na to szansę

Ponad 1,3 mln – tyle osób jest zarejestrowanych w bazie Fundacji DKMS jako Dawcy szpiku i komórek macierzystych. Maksymalnie 5 na 100 osób, faktycznie podzieli się cząstką siebie w ciągu 10 lat od rejestracji. Każdy z Dawców chce, aby ich szpik wyleczył chorego. I chociaż przeszczepienie znacząco zwiększa szanse Pacjenta na wygranie z chorobą, to jednak nie w każdym przypadku tak się dzieje. Dlaczego nie każda transplantacja kończy się wyzdrowieniem Pacjenta? Co czuje Dawca, który dostał wiadomość o śmierci swojego Biorcy?

···
23.01.2018 / hematoonklogia.pl / Aktualności

Jak wygląda życie pacjenta ze szpiczakiem plazmocytowym?

Jak wygląda życie pacjenta ze szpiczakiem plazmocytowym? Bohaterką materiału filmowego jest pacjentka Anna Leoniuk, która od dwóch lat choruje na szpiczaka mnogiego. Przed diagnozą prowadziła ustabilizowane życie rodzinne i zawodowe. Choroba zmieniła wszystko. Jak wyglądała terapia Pani Anny? Gdzie szukała pomocy i wsparcia? Jej historia może pomóc innym pacjentom przejść przez niełatwy proces leczenia. Może pomóc też Tobie.

···
19.01.2018 / hematoonklogia.pl / Informacje dla chorych - aktualności

ONKO OKEY! - gazeta Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w GCZD w Katowicach

ONKO OKEY! To gazeta, która powstała na oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w GCZD w Katowicach na życzenie jednej z podopiecznych Fundacji.

···
20.07.2017 / hematoonkologia.pl / Życie z chorobą - historie pacjentów

Lekcja z marzeń – historia pacjenta cz. 2

Jak znaleźć motywację do leczenia? Jak radzić sobie z lękiem, bólem: tym fizycznym i psychicznym. Co czyni życie wartym życia i dlaczego tak ważne jest szukanie pomocy i informacji o nowych metodach leczenia. Zapraszamy do obejrzenia drugiej części reportażu poświęconego Magdzie Kłobuckiej, która stoczyła trudną walkę z chłoniakiem Hodgkina.

···
10.07.2017 / hematoonkologia.pl / Życie z chorobą - historie pacjentów

Lekcja z marzeń - reportaż

Swędziało ją całe ciało. Była osłabiona i zmęczona. Miała 22 lata, kiedy usłyszała diagnozę: chłoniak Hodgkina. Diagnozę, która na początku zabrzmiała jak wyrok. Dziś Magda żyje normalnie, ciesząc się każdą chwilą, chociaż przeszła wyczerpującą walkę. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części opowieści o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na nowotwory.

···
kodowanie: projekt: