Edukacja

20.11.2018 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Zaproszenie na III Ogólnopolską Konferencję Naukową „KOMUNIKACJA W MEDYCYNIE” w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na III Ogólnopolską Konferencję Naukową „KOMUNIKACJA W MEDYCYNIE”, która odbędzie się  w dniach 30 listopada - 1 grudnia 2018 w Warszawie w Centrum Dydaktycznym WUM przy ul. Księcia Trojdena 2a.

···
27.10.2018 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Mastocytoza – trudna do wykrycia choroba nowotworowa

Mastocytoza jest bardzo rzadką chorobą, w wyniku której dochodzi do nadmiernego wytwarzania mastocytów, czyli tzw. komórek tucznych, należących do grupy białych krwinek. Choroba może przebiegać dwojako, w postaci: skórnej, gdy komórki tuczne gromadzą się w skórze chorego,układowej – dochodzi do zajęcia narządów wewnętrznych. Niestety rozpoznanie mastocytozy to nadal wyzwanie dla lekarzy, gdyż choroba może przebiegać bez objawów. Dodatkowo w społeczeństwie jest bardzo niska świadomość tego schorzenia. Z tego powodu często pacjenci latami pozostają niezdiagnozowani.

···
9.03.2018 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Propozycje postępowania z chorymi na nowotwory krwi, którzy przechodzą spod opieki hematologów pediatrycznych pod opiekę hematologów internistycznych

Liczba nowych rozpoznań chorób nowotworowych w Polsce w roku 2014 wyniosła ponad 159 tysięcy. W populacji dziecięcej (do 18. r.ż.) rocznie notuje się około 1200 nowych zachorowań, co stanowi około 0,8%.

···
10.01.2018 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Jaka jest sytuacja pacjentów hematoonkologicznych w Polsce?

Jak wygląda sytuacja pacjentów hematoonkologicznych w Polsce? Przedstawiamy materiał filmowy, w którym dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelnia Łazarskiego opowiada ile osób choruje na ten typ nowotworu i jakie terapie dostępne są w naszym kraju.

···
15.12.2017 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Śląskie Debaty HEMATOLOGICZNE: relacje cyfrowe już dostępne

Zapraszamy do zapoznania się z wykładami prezentowanymi podczas Śląskich Debat HEMATOLOGICZNYCH, która miały miejsce w dniu 24-25 listopada 2017 roku w Chorzowie.

 

···
22.09.2017 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Videorelacja z Gali inauguracyjnej XXVII Zjazdu PTHiT

Zapraszamy do obejrzenia relacji z ceremonii inauguracyjnej XXVII Zjazdu PTHiT.

···
22.09.2017 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Inauguracja XXVII Zjazdu PTHiT - nagrody i wyróżnienia

W dniach 21-23 września w Warszawie odbywa się XXVII Zjazd PTHiT. Ponad 1000 osób przyjechało na spotkanie uczestniczyć w trzydziestu sesjach tematycznych prezentowanych przez ekspertów z Polski i zagranicy.

···
21.09.2017 / Sylwia Stelmaszczuk / Aktualności

Prof. Tadeusz Robak: XXVII Zjazd PTHiT

XXVII Zjazd PTHiT w Warszawie Prof. Tadeusz Robak - Prezes Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów podkreśla międzynarodowy charakter spotkania oraz zaprasza na sesje edukacyjne toczące się w ramach zjazdu.

···
21.09.2017 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Witamy na XXVII Zjeździe PTHiT

Serdecznie zapraszamy na videorelację ze spotkania Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów. 

 

···
28.08.2017 / dr I. Olejnik / Aktualności

Skuteczność diet restrykcyjnych a częstość zakażeń u dzieci z chorobą nowotworową w okresie neutropenii

Postęp w leczeniu chorób nowotworowych u dzieci w ostatnich dziesięcioleciach dokonał się dzięki wprowadzeniu agresywnej chemioterapii. Jednym z jej następstw jest neutropenia i zwiększone ryzyko infekcji. Najczęstszym źródłem tej infekcji jest własna mikroflora.

···
25.07.2017 / Newseria.pl / Informacje dla chorych - aktualności

Polskie szpitale onkologiczne coraz bardziej przyjazne pacjentom. Zamiast długiej hospitalizacji krótkie wizyty i nowoczesne formy terapii

Możliwość umawiania terapii na konkretną godzinę oraz oferowanie leczenia podskórnego zamiast dożylnego pozwala chorym prowadzić normalne życie, także zawodowe. Dlatego coraz więcej szpitali wprowadza takie udogodnienia. Organizatorzy kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” wyróżnili 19 szpitali w całej Polsce, które pomagają pacjentom godzić leczenie z pracą zawodową. Jako pierwszy godło „Szpitala przyjaznego” otrzymał warszawski szpital przy ul. Banacha.

···
13.07.2017 / Jacek Janik / Rynek Zdrowia / Informacje dla chorych - aktualności

Biopsja szpiku u dzieci. Kiedy i jak znieczulać, żeby nie bolało?

Zespół konsultanta krajowego opracuje wytyczne dotyczące znieczulania dzieci do biopsji szpiku. Temat wywołała wpisem na forum jedna z matek chorego dziecka, która zadała proste pytanie: Czy Wasze dzieci miały robiony zabieg w znieczuleniu ogólnym?

···
13.07.2017 / hematoonkologia.pl / Edukacja

Aplikuj i jedź na zjazd ASH za darmo!

Podziel się swoim doświadczeniem w międzynarodowej współpracy i zyskaj szansę wyjazdu na Zjazd ASH za darmo!

···
10.07.2017 / hematoonkologia.pl / Życie z chorobą - historie pacjentów

Lekcja z marzeń - reportaż

Swędziało ją całe ciało. Była osłabiona i zmęczona. Miała 22 lata, kiedy usłyszała diagnozę: chłoniak Hodgkina. Diagnozę, która na początku zabrzmiała jak wyrok. Dziś Magda żyje normalnie, ciesząc się każdą chwilą, chociaż przeszła wyczerpującą walkę. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części opowieści o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na nowotwory.

···
10.07.2017 / hematoonkologia.pl / Edukacja - chłoniaki

Prof. Iwona Hus: indolentne limfoproliferacje - badanie GALLIUM

Profesor Iwona Hus przedstawia wyniki randomizowanego badania III fazy GALLIUM, które porównywało immunochemioterapię połączoną z obinutuzumabem z immunochemioterapią z rituksymabem u chorych na chłoniaka grudkowego w leczeniu I linii.

···
5.07.2017 / hematoonkologia.pl / EHA - Aktualności

Prof. Tadeusz Robak: 22. Kongres EHA

22. Kongres Europejskiego Towarzystwa Hematologów w Madrycie. Prof. Tadeusz Robak podsumowuje sesje edukacyjne dotyczące szpiczaka plazmocytowego i przewlekłej białaczki limfocytowej oraz sesję plakatową. W drugiej części wystąpienia pan profesor opowiada o spotkaniach dotyczących wspólnych działań EHA i narodowych towarzystw naukowych w tym PTHiT.

···
4.07.2017 / hematoonkologia.pl / EHA - Aktualności

Prof. Wiesław Jędrzejczak: ostre białaczki u dzieci i CAR T

Prof. Wiesław Jedrzejczak z Warszawskiego Uniwesytetu Medycznego przedstawia najciekawsze doniesienia 22. Kongresu EHA w Madrycie.

···
4.07.2017 / hematoonkologia.pl / EHA - Aktualności

dr Justyna Kozińska: wrodzone skazy krwotoczne

Dr Justyna Kozińska z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przedstawia doniesienia dotyczące wrodzonych skaz krwotocznych na 22 Kongresie EHA w Madrycie.

···
4.07.2017 / Ewa Biernacka/hematoonkologia.pl / Informacje dla chorych - aktualności

O oddziale badań wczesnych faz - merytorycznie z okazji „przecięcia wstęgi” do jego części klinicznej

Konferencja prasowa poprzedziła uroczyste otwarcie Oddziału – oraz wykłady prof. Jana Walewskiego, prof. Waldemara Priebe (University of Texas, MD Anderson Cancer Center), prof. Ruth Plummer (dyr. Sir Bobby Robson Cancer Trials Research Centre at Newcastle Hospital, USA), prof. Piotra Rutkowskiego, dr Aleksandry Stańczak (Celon Pharma) i dr Aleksandra Sowy (Roche Polska).

···
3.07.2017 / hematoonkologia.pl / EHA - Aktualności

Relacje z Madrytu po 22. Kongresie EHA

W dniach 22-25 czerwca 2017 roku podczas 22 Kongresu EHA w Madrycie europejscy hematolodzy dyskutowali o przełomach w leczeniu chorób krwi jakie dokonały się w minionym roku. Konferencja ta na stałe wpisała się w kalendarz jednych z najważniejszych spotkań w dziedzinie hematologii nie tylko dla europejskiego środowiska lekarzy jak i również dla światowej hematologii. W kongresie wzięło udział ponad 10 000 uczestników z całego świata, zgłoszonych zostało ponad 2 tys. streszczeń z 75 krajów. W trakcie zjazdu odbyło ponad 200 sesji, w których uczestniczyło ponad 400 światowej klasy wykładowców. Podczas 4 dni kongresu w licznych sesjach i warsztatach zaprezentowano najnowsze wyniki badań jak również aktualne spojrzenie na praktykę kliniczną.

···
1 2 3 4 5 6 ... 32 starsze
kodowanie: projekt: