13.08.2018 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Know AML - globalna inicjatywa na rzecz zwiększania świadomości na temat ostrej białaczki szpikowej

AML (ang. acute myeloid leukemia) - czyli ostra białaczka mieloblastyczna/szpikowa jest agresywnym rakiem krwi i szpiku kostnego. Jest to najczęstsza postać ostrej białaczki u dorosłych. Może objawiać się między innymi brakiem tchu, siniakami, gorączką, osłabieniem i zakażeniami.


2 grudnia 2016 r w San Diego w Kaliforni podczas dorocznego spotkania American Society of Hematology (ASH) zebrał się zespół liderów pacjentów oraz lekarzy zajmujących się leczeniem AML aby powołać Światowy Dzień Świadomości AML przypadający 21 kwietnia. Tego dnia powstała pierwsza na świecie globalna inicjatywa na rzecz zwiększania świadomości na temat ostrej białaczki szpikowej.

Know AML ma na celu dostarczanie Pacjentom, Opiekunom i Rodzinom oraz pracownikom służby zdrowia informacji, zasobów i wsparcia potrzebnego do radzenia sobie z tą chorobą. Swoją działalnością dąży do upowszechniania wiedzy na temat ostrej białaczki mieloblastycznej na całym świecie. Na stronie Know AML można znaleźć informacje na temat samej choroby – czym jest, jakie są jej objawy i typy, jakie badania należy przeprowadzić oraz jakie są sposoby jej leczenia. Znalazły się na niej również ważne informacje dla opiekunów osób chorych oraz materiały dla pracowników służby zdrowia. Na stronie znajdziemy także informacje o lokalnych grupach wsparcia. Nasz portal jest jedną z nich – w części portalu przeznaczonej dla chorych znajdziecie zakładkę ostre białaczki w której zamieściliśmy dla Was najważniejsze informacje na temat tej choroby.

We wrześniu przy okazji Światowego Miesiąca Świadomości o Nowotworach Krwi można w prosty sposób przyłączyć się do inicjatywy Know AML. Udostępniając informacje na temat ostrej białaczki szpikowej poprzez swoje kanały w mediach społecznościowych możesz przyczynić się do rozpowszechniania wiedzy na temat choroby oraz okazać wsparcie i solidarność.Know AML - globalna inicjatywa na rzecz zwiększania świadomości na temat ostrej białaczki szpikowej
kodowanie: projekt: