Hemostaza.edu.pl: Portal edukacyjny skierowany do lekarzy hematologów oraz lekarzy w trakcie specjalizacji, lekarzy pierwszego kontaktu mających pod opieką chorych na zakrzepicę, małopłytkowość i skazy krwotoczne, diagnostów laboratoryjnych, chorych z zaburzeniami krzepnięcia oraz ich opiekunów.
3.07.2014 / dr J. Zdziarska / Edukacja - małopłytkowość

Romiplostym u dzieci z oporną małopłytkowością immunologiczną

Wprowadzenie analogów receptora trombopoetyny do terapii małopłytkowości immunologicznej (ITP) było wielkim przełomem w leczeniu tej choroby. Romiplostym i eltrombopag są zarejestrowane obecnie do leczenia opornej ITP (u pacjentów nieodpowiadających na splenektomię po niepowodzeniu innych leków, oraz w terapii drugiej linii w razie przeciwwskazań do splenektomii). Eltrombopag jest dodatkowo zarejestrowany do leczenia małopłytkowości w przebiegu zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C, w celu umożliwienia rozpoczęcia lub kontynuowania optymalnej terapii opartej na interferonie.

Przepraszamy, ten artykuł jest dostępny dla zarejestrowanych użytkowników.

Szanowni użytkownicy,
informujemy, że część materiałów udostępnianych na naszym portalu jest przeznaczona wyłącznie dla lekarzy. Wynika to z regulacji prawnych, do których musimy się stosować.
Zachęcamy do korzystania z przygotowanych przez nas materiałów dostępnych w zakładce dla chorych.

kodowanie: projekt: