8.12.2018 / dr B. Puła / Aktualności

Skuteczność i bezpieczeństwo skojarzenia wenetoklaksu z immunochemioterapią R-ICE w nawrotowych chłoniakach rozlanych z dużych komórek B – wyniki badania fazy 1

W leczeniu nawrotu chłoniaka rozlanego z dużych komórek B (DLBCL) stosuje się chemioterapię z wykorzystaniem związków opartych na platynie oraz konsolidację przeszczepieniem autologicznych komórek macierzystych (ASCT), jednak w przybliżeniu wyłącznie około 50% pacjentów odnosi korzyść z takiego postępowania. Z uwagi na nadekspresję białka Bcl-2 w blisko 30% przypadków DLBCL, skojarzenie wenetoklaksu (antagonista Bcl-2) z immunochemioterapią może potencjalnie poprawić wyniki leczenia. Na konferencji ASH 2018 dr Paolo Caimi (abstrakt nr 397) przedstawił wyniki badania fazy 1 analizującego skuteczność oraz bezpieczeństwo dodania wenetoklaksu do immunochemioterapii R-ICE (rytuksymab, ifosfamid, karboplatyna, etopozyd) – VICER.

Przepraszamy, ten artykuł jest dostępny dla zarejestrowanych użytkowników.

Szanowni użytkownicy,
informujemy, że część materiałów udostępnianych na naszym portalu jest przeznaczona wyłącznie dla lekarzy. Wynika to z regulacji prawnych, do których musimy się stosować.
Zachęcamy do korzystania z przygotowanych przez nas materiałów dostępnych w zakładce dla chorych.

kodowanie: projekt: