1.06.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Wystartowała pierwsza edycja kampanii edukacyjnej „Hematologia – poznaj choroby krwi”

Wystartowała pierwsza edycja kampanii edukacyjnej „Hematologia – poznaj choroby krwi”, przygotowanej przez Warsaw Press, której celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa w temacie chorób krwi.


W kampanię zaangażowało się wielu znakomitych ekspertów m.in. prof. dr hab. n. med. Tadeusz Robak, prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, prof. dr hab. n. med. Wiesław Wiktor Jędrzejczak i prof. dr hab. n. med. Sebastian Giebel. Kampania porusza tematy związane z chorobami układu krwiotwórczego, ich diagnostyką i dostępnymi możliwościami terapeutycznymi. Duży nacisk położony jest na obszar hematoonkologii, a głównym tematem są chłoniaki i innowacyjna terapia CAR-T stosowana w ich leczeniu.

Bardzo istotną kwestią, na którą zwraca szczególną uwagę prof. Tadeusz Robak jest wczesna diagnostyka chorób krwi. Nie zapominajmy o wykonywaniu morfologii krwi przynajmniej raz do roku. Im wcześniej wykryjemy niepokojące zmiany to tym większa będzie szansa na skuteczne leczenie.

Zapraszamy do lektury wersji papierowej, która jest dystrybuowana z weekendowym wydaniem Gazety Wyborczej lub na dedykowanym kampanii portalu ikona Link zewnętrzny hematologia.warsawpress.com


 

Wystartowała pierwsza edycja kampanii edukacyjnej „Hematologia – poznaj choroby krwi”
kodowanie: projekt: