17.04.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Program przeciwdziałania stresowi wśród personelu medycznego – badania SWPS

Med-Stres - program przeznaczony dla przedstawicieli zawodów medycznych dostępny w całości online. 


Współpraca badaczy, praktyków i ekspertów z Uniwersytetu SWPS w Warszawie, Uniwersytetu Sztokholmskiego oraz Uniwersytetu w Linköping, zajmujących się problematyką stresu, zdrowia w pracy oraz psychologicznych interwencji internetowych zaowocowała stworzeniem programu Med-Stres.

Celem pierwszego w Polsce programu internetowego skierowanego do przedstawicieli zawodów medycznych jest przeciwdziałanie i zmniejszenie stresu zawodowego oraz jego negatywnych skutków takich jak wypalenie zawodowe czy depresja.

Udział w programie mogą wziąć przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych – m.in. lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci.

Program składa się z interaktywnych ćwiczeń skierowanych na polepszenie radzenia sobie ze stresem i jego negatywnymi konsekwencjami. Cały program trwa od trzech do sześciu tygodni – w zależności od wariantu. Praca z programem w skali tygodnia zajmuje maksymalnie 1,5 h.

Dzięki opinii uczestników programu jego twórcy będą mogli ustalić, który z wariantów jest najlepiej odbierany przez użytkowników.

Szczegóły dotyczące programu są dostępne na stronie ikona Link zewnętrzny SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny


 

Program przeciwdziałania stresowi wśród personelu medycznego – badania SWPS
kodowanie: projekt: