15.03.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Chłoniaki, których nie znamy. Problem, którego nie widzimy - historia pacjentki cz.II. Jakość Życia

Pani Danuta to osoba pracująca. Jednakże przez chorobę musiała zrezygnować z takich rzeczy jak: makijaż czy farbowanie włosów, ponieważ zmiany pojawiają się na nogach, twarzy, włosach w zasadzie na całym ciele są one widoczne.


Miałam jedną sytuację na początku choroby. Jedna osoba mi stwierdziła, że nie powinnam pracować, ponieważ zarażam innych, ciężko jest pracować z tą chorobą. Ja pracuje w tej chwili 7 godzin dziennie. Po tych 7 godzinach, czuje się tak jakbym, nie wiem, zdobyła Tatry.

Życie z tą chorobą jest straszne, bo jest dużo komplikacji, jest uciążliwe, nie można wielu rzeczy robić. Są stadia gorsze, są stadia lepsze i jest tak zwana remisja. Jest wiele czynników, których po prostu nie mogę robić. Nie mogę stosować na przykład gorących kąpieli, jest to w ogóle zabronione. Nie mogę na przykład sprzątać mieszkania środkami, które normalny człowiek kupuje. Po prostu reaguje przez drogi oddechowe, przez kontakt ze skórą wiec wiadomo popękane usta, zmiany w jamie ustnej, deformacja paznokcia, pękają pięty. Jest to bolesne, nie da się stanąć.

ikona Info Zobacz także: Chłoniaki, których nie znamy. Problem, którego nie widzimy - historia pacjentki cz.I. Diagnostyka i leczenie

ikona Info Więcej informacji na temat pierwszego w Polsce badania jakości życia chorych z chłoniakiem skórnym T-komórkowym. Na naszej stronie znajdują się podstawowe informację na temat chłoniaka skórnego T-komórkowy (CTCL). W zakładce dla chorych w części poświęconej chłoniakom znajdą Państwo informację na temat chłoniaka grudkowego, chłoniaka Hodgkina, chłoniaka rozlanego z dużych komórek B (z ang. skrót DLBCL), informację na temat limfadenopati oraz informację na temat rozpoznania i leczenia konkretnych rodzajów chłoniaka. 

Chłoniaki, których nie znamy. Problem, którego nie widzimy - historia pacjentki cz.II. Jakość Życia
kodowanie: projekt: