12.03.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Piękno jest w nas - Pielęgnacja kosmetologiczna pacjenta onkologicznego | 14.03.2019

Jak zadbać o swój wygląd i samopoczucie w trakcie leczenia onkologicznego i po jego zakończeniu? Jak przyczynić się do zwiększenia komfortu i jak najszybszego powrotu pacjenta onkologicznego do stanu ciała i duszy sprzed choroby? Jak rozmawiać z pacjentem onkologicznym, aby nie krzywdzić, a być wsparciem?

W odpowiedzi na te i inne pytania społeczność akademicka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową pt. „Pielęgnacja kosmetologiczna pacjenta onkologicznego”, która odbędzie się w dniu 14 marca 2019 r. w siedzibie Uczelni.

Najważniejszymi obszarami poruszanymi w trakcie konferencji będą:

  • Kosmetologia onkologiczna i medycyna estetyczna,

  • Zabiegi trychologiczne,

  • Rekonstrukcja piersi po mastektomii,

  • Fizjoterapia pacjentów onkologicznych (chemioterapii) na skórę,

  • Farmakoterapia, żywienie i dieta pacjentów onkologicznych,

  • Aspekt psychologiczny w przebiegu leczenia onkologicznego.

Pacjenci, którzy mają za sobą ciężką terapię onkologiczną niejednokrotnie są w bardzo słabym stanie psychicznym. Często dochodzi nawet do sytuacji, w których popadają w depresję i niezbędna jest wtedy pomoc specjalisty. Nieraz za ten stan odpowiada również wygląd zewnętrzny i stan ciała pacjenta po zakończonym leczeniu. Problemy skórne, wypadanie włosów, łamliwość paznokci czy problemy z łaknieniem to tylko garść problemów pacjentów po różnego rodzaju terapiach. Dużym wsparciem w procesie powrotu do stanu sprzed choroby stają się specjaliści z zakresu szeroko pojętej kosmetologii. To dzięki ich wiedzy i doświadczeniu pacjenci onkologiczni wracają w szybszym tempie do oczekiwanego stanu.

Prelegentami konferencji będą specjaliści z różnych dziedzin m.in. dietoterapi, kosmetologii, rehabilitacji, onkologii, medycyny estetycznej, farmacji czy też przedstawiciele branży Wellnes & SPA. Podczas prelekcji uczestnicy będą mogli zaczerpnąć informacji, co do prawidłowej pielęgnacji skóry po leczeniu onkologicznym, czy też w jaki sposób komunikować się z pacjentem onkologicznym w salonach beauty. W strefie warsztatowej teoria z prelekcji zostanie przeniesiona na praktykę, zaprezentowaną przez wysokiej klasy specjalistów - reprezentujących firmy partnerskie samego wydarzenia. Należące również do topowych marek branży beauty min. Yonelle, Maxlash,Dr. Belter, Hair Majesty, Nova, Copsmep, Oligo Elite, Klapp, Trichomed i inni.

Miejmy nadzieje, że problemy poruszone podczas konferencji przyczynią się do rozwiązania tak ważnych problemów, jakim jest powrót do zdrowia i dobrego samopoczucie pacjenta onkologicznego.

ikona Info Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konferencji na stronie: wsiiz.pl

     Kontakt email: nauka@wsiiz.pl

     Tel: (22) 662 24 26

 

Piękno jest w nas - Pielęgnacja kosmetologiczna pacjenta onkologicznego | 14.03.2019
kodowanie: projekt: