14.02.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Prezydent wręczył nominacje profesorskie

Pan Prezydent Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.


Wśród nominowanych znalazł się Grzegorz Basak - hematolog, kierownik Katedry i Kliniki Hematologi, Onkologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Podczas uroczystości Prezydent Duda pogratulował naukowcom i zastrzegł, by nie traktowali nominacji profesorskich jako uwiecznienia kariery. 

To jest wielkie osiągnięcie, ale to tylko jeden z najważniejszych etapów naukowej kariery – podkreślił, apelując do profesorów, by zawalczyli o polskiego Nobla. Przypomniał, że choć nauka nie zna granic, każdy naukowiec ma swoją ojczyznę. – Proszę, byście prowadząc badania też za granicą, zawsze o tym pamiętali – apelował.

Prezydent podziękował profosorom za przyprowadzenie na uroczystość w Pałacu Prezydenckim swoich dzieci i wnucząt:

Cieszę się, że i oni zobaczyli dzisiaj, do czego należy w życiu dążyć. 

Fot.: Eliza Radzikowska - Białobrzewska
Źródło: prezydent.pl

Grzegorz W. Basak ukończył studia w 2003 r. z wyróżnieniem na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Początkowo związany z Zakładem Immunologii, Centrum Biostruktury, w 2005 r. obronił pracę doktorską dotyczącą immunoterapii czerniaka za pomocą interleukiny 15 i szczepionek z modyfikowanych genetycznie komórek nowotworowych. Odbył dwa staże podoktorskie w Temple University w Filadelfii (USA, 2003) oraz w University of California, San Diego (2007-2008). Od 2005 r. zatrudniony w Katedrze i Klinice Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Gratulujemy wszystkim naukowcom. Pełna lista nominacji dostępna na stronie: ikona Link zewnętrzny prezydent.pl


 

Prezydent wręczył nominacje profesorskie
kodowanie: projekt: