7.11.2018 / hematoonkologia.pl / Aktualności

100 historii na stulecie niepodległości

11 listopada w Collegium Nowodworskiego przy ul. Św. Anny 12 w Krakowie odbędzie się spotkanie promocyjne książki „Wszystkie twarze szpiczaka. 100 historii chorych na szpiczaka plazmocytowego na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Inicjatorem tego projektu jest  dr hab. Artur Jurczyszyn. Projekt został wsparty przez O/K Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński oraz Fundację Centrum Leczenia Szpiczaka. Dzięki wspólnemu wysiłkowi zebrano w formie książki historię stu chorych na szpiczaka plazmocytowego. Książka prezentuje niezwykłe historię pacjentów oraz  wyjątkowy charakter choroby jaką jest szpiczak. Książka to nie tylko fakty na temat przebiegu choroby, ale także osobiste zmagania, historia walki pełnej emocji, rozterek oraz nadziei. Z książki dowiemy się również wiele na temat pracy lekarzy oraz tego, że nowoczesne leczenie tej choroby polega na kompleksowej i interdyscyplinarnej współpracy wielu specjalistów.

Spotkanie promocyjne rozpocznie się o godzinie 16:00. Na wstępie dr hab. Artur Jurczyszyn i prof. dr hab. n. med. Wojciech Jurczak wyjaśnią Co łączy chorych na szpiczaka mnogiego ze świętem niepodległości Polski. Następnie Katarzyna Kojzar podzieli się refleksjami na temat wywiadów z setką chorych na szpiczaka plazmacytowego. O czym marzą Chorzy na szpiczaka plazmacytowego w Polsce w 2018 - dowiemy się ze spotkania z  Barbarą Bohosiewicz. Podczas spotkania odbędzie się Koncert Zespołu Joachim Mencel Quintet a uczestnicy otrzymają w prezencie egzemplarz książki. Poniżej szczegółowy program spotkania:

 

100 historii na stulecie niepodległości
kodowanie: projekt: