17.05.2018 / hematoonkologia.pl / Aktualności

I Bieg Hematologa - relacja

Podczas III Międzynarodowej Konferencji Hematologia Kliniczna i Doświadczalna w Kazimierzu Dolnym odbył się po raz pierwszy Bieg Hematologa. Uczestnicy spotkania pokonali dystans 4,4 km, w tym trudny stromy odcinek prowadzący do kazimierskiego zamku. Zawodnicy dopingowani byli gorąco przez koleżanki, które wcieliły się w rolę cheerleader'ek  i kolegów hematologów z całej Polski.

W biegu wystartowały m.in. kluby: PMC Team, IHIT Team, Janssen Team, Celgene Energy Team, Hematoonkologia.pl i inne. Najbardziej kreatywnymi oznaczeniami zawodników wykazali się członkowie IHIT Team, dzieląc grupę na kategorię: Chłoniaki Agresywne - (prze)BIEG DYNAMICZNY oraz Chłoniaki Indolentne - (prze)BIEG POWOLNY.

Najlepszy okazał się Tadeusz Kubicki z Poznania z czasem 00:19:10, reprezentujący konsorcjum PMC Team, 00:19:10. Drugie miejsce zdobył Roman Majewski z Torunia z Janssen Team z czasem 00:19:15. Trzecie miejsce na podium zajął Tomasz Wróbel z Wrocławia z PMC Team z czasem 00:19:33.

Bieg adresowany był zarówno dla doświadczonych biegaczy, nowicjuszy oraz osób, które po całym dniu konferencji chciały odpocząć psychicznie poprzez aktywny wysiłek fizyczny.

Bieg miał na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w odniesieniu do hematologii.