7.02.2018 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Nominacja profesorska dla Prof. Jacka Trelińskiego

Chciałbym, żebyście nigdy nie hamowali u młodych odwagi i naukowej śmiałości - powiedział prezydent Andrzej Duda zwracając się do naukowców i artystów, którym we wtorek w Pałacu Prezydenckim wręczył nominacje profesorskie.


"Jesteście państwo wychowawcami młodych naukowców, wychowawcami następnego pokolenia ludzi polskiej nauki" - powiedział prezydent Andrzej Duda, zwracając się do nowo mianowanych profesorów. "Chciałbym prosić o to, żebyście byli solidnymi nauczycielami. Solidny nauczyciel - to znaczy nauczyciel wymagający" - dodał. Andrzej Duda poprosił również nowo mianowanych profesorów o to, by "nigdy nie hamowali odwagi, (...) nigdy nie hamowali u młodych takiej naukowej śmiałości". "Żebyście wręcz zachęcali ich do naukowej śmiałości, zachęcali ich do naukowej odwagi" - zachęcał.

Prezydent zadeklarował, że sam stawia naukę wysoko. "Dlatego, że to ona jest motorem budowania silnego państwa, że to ona jest motorem budowania państwa innowacyjnego. Sprzężenie gospodarki z badaniami i rozwojem jest tym, co może rzeczywiście pchnąć naprzód rozwój państwa: ekonomiczny, a w efekcie także i społeczny" - ocenił Andrzej Duda.

Akty nominacyjne z rąk prezydenta odebrało we wtorek 40 osób w tym:

Jacek Treliński - profesor nauk medycznych, Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy!


 

Nominacja profesorska dla Prof. Jacka Trelińskiego
kodowanie: projekt: