Aktualności

26.03.2019 / hematoonkologia.pl / Informacje dla chorych - aktualności

Spotkanie Pacjentów chorujących na Szpiczaka Plazmacytowego | 13 kwietnia 2019, Warszawa

Miesiąc Świadomości Szpiczaka powoli dobiega końca. Organizacje działające na rzecz pacjentów dotkniętych tą choroba nie zwalniają tempa. 13 Kwietnia Fundacja Carita im. Wiesławy Adamiec zaprasza na spotkanie Pacjentów, którzy chorują na szpiczaka mnogiego.

···
26.03.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Amyloidoza - nowotwór w sercu i nerkach. Rozmowa z prof. Krzysztofem Jamroziakiem

Spadek masy ciała, obrzęki, osłabienie, męczliwość – mogą być efektem odkładającego się w narządach nieprawidłowego białka – amyloidu.

···
25.03.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Jak pacjenci zmieniają oblicze onkologii | 10 - lecie działalności Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia działalności, któremu przyświeca hasło „Dekada Pacjentów”. Ostatnia dekada to czas istotnego postępu w onkologii oraz wzrostu aktywności i roli organizacji pacjentów, które stają się partnerami dla decydentów i ekspertów – to postęp w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. VIII Forum Pacjentów Onkologicznych, było okazją do debaty o sytuacji chorych na nowotwory w gronie liderów organizacji, ekspertów, specjalistów i decydentów.

···
25.03.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Postępowanie żywieniowe u pacjenta hematologicznego

Prawidłowe żywienie jest jednym z elementów wspomagających proces leczenia przeciwnowotworowego, nie zastępuje jednak właściwego leczenia choroby. Podczas VIII Hematology Experts Forum Dr Agnieszka Stąpór z Kliniki Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie omówiła postępowanie żywieniowe u pacjenta hematologicznego.

···
23.03.2019 / mk/hematoonkologia.pl / Aktualności

Skuteczność i bezpieczeństwo połączenia obinutuzumabu i wenetoklaksu po wstępnej terapii bendamustyną w PBL

Terapeutyki celowane, jak obinutuzumab, przeciwciało anty-CD20 typu II czy wenetoklaks, antagonista BCL2, wykazały imponującą aktywność w przewlekłej białaczce limfocytowej (PBL).

···
21.03.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

21 kwietnia | Dzień Świadomości AML

21 kwietnia po raz kolejny będziemy mieli okazję pokazać swoją solidarność i wsparcie dla chorych na ostrą białaczkę szpikową (OBSz/AML).

···
21.03.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Refundacja daratumumabu i karfilzomibu jest konieczna - Polska Grupa Szpiczakowa apeluje do Ministra Zdrowia

Refundacja daratumumabu i karfilzomibu jest konieczna. Leki te odpowiadają na pilne potrzeby pacjentów z nawrotem szpiczaka plazmacytowego i opornością na dotychczas stosowane w Polsce terapie i dają szansę, przynajmniej części z nich, na powrót do czynnego życia.

···
20.03.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Dr hab. Dominik Dytfeld: leki immunomodulujące - podstawa terapii szpiczaka plazmocytowego

Wypowiedź pana dr hab. Dominika Dytfelda podczas ostatniego Spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Hematologicznego w San Diego, USA.

···
20.03.2019 / rynekzdrowia.pl / Aktualności

Jacek Gugulski: w hematoonkologii programy lekowe są nazbyt zawężone

Dziękujemy za nowe leki, które się pojawiły w refundacji - mówi Jacek Gugulski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową. Uważa jednak, że "Europa nam ucieka" w dostępie do nowoczesnych terapii.

···
20.03.2019 / hematoonkologia.pl / Informacje dla chorych - aktualności

„Pacjenci leczeni z powodu szpiczaka plazmocytowego - doświadczenia i oczekiwania w stosunku do metod leczenia” - badanie

Zapraszamy do udziału w ankiecie adresowanej do pacjentów chorujących na szpiczaka plazmocytowego i ich opiekunów, którą przygotowano w ramach prowadzonego obecnie badania „Pacjenci leczeni z powodu szpiczaka plazmocytowego - doświadczenia i oczekiwania w stosunku do metod leczenia”.

···
19.03.2019 / hematoonkologia.pl / Informacje dla chorych - aktualności

Warsztat edukacyjny dla pacjentów hematologicznych i ich bliskich – 26 kwietnia | Warszawa

Organizatorzy: Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Fundacja DKMS oraz partner Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy serdecznie zapraszają pacjentów hematologicznych oraz ich bliskich do udziału w warsztacie edukacyjnym, który odbędzie się 26 kwietnia br. w Warszawie.

···
19.03.2019 / mk / hematoonkologia.pl / Aktualności

Kliniczne znaczenie ultraczułego oznaczania mutacji TP53 w PBL

Mutacje genu TP53 i delecja chromosomu 17p w przewlekłej białaczce limfocytowej (PBL) są znanymi, dobrze scharakteryzowanymi markerami związanymi z krótszym przeżyciem wolnym od progresji (ang. progression-free survival, PFS) i całkowitym przeżyciem (ang. overall survival, OS) po chemioimmunoterapii.

···
18.03.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności Polskiej Grupy Szpiczakowej

O przyszłości Polskiej Grupy Szpiczakowej w rozmowie z Dominikiem Dytfeldem

Wypowiedź dr hab. Dominika Dytfelda dla portalu hematoonkologia.pl. Dr hab. Dytfeld jest reprezentantem nowego prezydium Polskiej Grupy Szpiczakowej, która ukonstytuowała się podczas ostatniego spotkania PGSz w trakcie konferencji Current and Future Perspectives of MM & Other Hematological Malignancies Treatment w Warszawie.

···
16.03.2019 / Bernadetta Pieczyńska / Aktualności

Choroba jako retusz rzeczywistości. Uwagi o (nie)życiu w twórczości Thomasa Bernharda

Z perspektywy człowieka chorego rzeczywistość nabiera ostrości, jeśli chodzi o rzeczy prawdziwie istotne czy ostateczne. Choroba staje się filtrem, który oddziela rzeczy ważne od nieistotnych. Być może to ona właśnie sprawia, że w pewnym momencie idziemy, jak uporczywie w „Autobiografiach” powtarzał Bernhard „w przeciwnym kierunku”, wbrew społecznym oczekiwaniom, niekiedy w poprzek naszej dotychczasowej drogi.

···
15.03.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Dr Esther Oliva: lenalidomid w leczeniu chorych z MDS niskiego ryzyka z del(5q)

Wypowiedź pani dr Esther Olivy podczas ostatniego Spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Hematologicznego w San Diego, USA na temat stosowania lenalidomidu u chorych z zespołem mielodysplastycznym niskiego ryzyka z del(5q).

···
15.03.2019 / hematoonkologia.pl / Informacje dla chorych - aktualności

Hematologia 2019 | Najnowsze doniesienia z konferencji ASH w San Diego

26 lutego w Warszawie odbyło się spotkanie "Hematologia 2019|Najnowsze doniesienia z konferencji ASH 2018".

···
15.03.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Chłoniaki, których nie znamy. Problem, którego nie widzimy - historia pacjentki cz.II. Jakość Życia

Pani Danuta to osoba pracująca. Jednakże przez chorobę musiała zrezygnować z takich rzeczy jak: makijaż czy farbowanie włosów, ponieważ zmiany pojawiają się na nogach, twarzy, włosach w zasadzie na całym ciele są one widoczne.

···
14.03.2019 / hematoonkologia.pl / Informacje dla chorych - aktualności

VIII FORUM PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH już za tydzień!

Forum Pacjentów Onkologicznych to jedna z najważniejszych corocznych aktywności, skupiająca środowisko pacjentów onkologicznych z całego kraju, ekspertów, decydentów oraz media.

···
13.03.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Prof. Krzysztof Giannopoulos: Leczenie szpiczaka plazmocytowego w 2019 roku

Wypowiedź pana profesora Krzysztofa Giannopoulosa podczas ostatniego Spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Hematologicznego w San Diego, USA.

···
13.03.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

„Światowy Dzień Walki ze Szpiczakiem”, 30 marca 2019 | Szczecin

Oddział Transplantacji Szpiku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM w Szczecinie w dniu 30.03.2019 r. zaprasza pacjentów chorujących na szpiczaka plazmocytowego oraz ich bliskich do udziału w warsztatach organizowanych z okazji „Światowego Dnia Walki ze Szpiczakiem”. Odbędą się one w godzinach 12.00 – 13.00.

···
12.03.2019 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Prof. Agnieszka Wierzbowska: Najważniejsze doniesienia i postęp leczenia ostrej białaczki szpikowej

Wypowiedź pani profesor Agnieszki Wierzbowskiej podczas ostatniego Spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Hematologicznego w San Diego, USA.

···
nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 154 starsze
kodowanie: projekt: