Aktualności

2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Zjazd Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej

Coroczny Zjazd Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ASCO) odbędzie się w dniach 29.05-02.06 w Orlando w USA. Informacje: http://www.asco.org/ASCO/Meetings/ASCO+Annual+Meeting.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

13. warsztaty EHS-EBMT

W dniach 25-28.05. w Latimer (Londyn) w Wielkiej Brytanii odbędą się 13. warsztaty EHS-EBMT poświęcone Transplantacji Szpiku (Training Course Blood and Marrow Transplantion). Więcej informacji: http://www.esh.org/agenda09/ebmt/ebmt09reg.html.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Konferencja poświęcona technice ELISPOT

Dnia 25.05. w Lublinie odbędzie się konferencja poświęcona technice ELISPOT. Szczegóły w zaproszeniu.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

II Międzynarodowy Zjazd poświęcony białaczce, chłoniakowi i szpiczakowi

W dniach 21-24.05. w Istambule w Turcji odbędzie się II Międzynarodowy Zjazd poświęcony białaczce, chłoniakowi i szpiczakowi (2nd International Congress on Lymphoma Leukemia Myeloma) organizowany jest przez Tureckie Towarzystwo Hematologiczne. Więcej informacji: http://www.llm2009.org.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Warsztaty diagnostyczne ESH-EHA w Tallinie

W dniach 15-17.05. w Tallinie w Estonii odbędą się warsztaty diagnostyczne ESH-EHA (Diagnostic Work-Up of Hematological Malignancies Focus on Lymphoid Malignancies) poświęcone złośliwym nowotworom hematologicznym. 11 warsztaty poświecone są diagnostyce chłoniaków złośliwych. Warsztaty przeznaczone są dla lekarzy w trakcie specjalizacji z hematologii oraz lekarzy zaangażowanych w diagnozowanie i leczenie limfoproliferacji. Planowane są wykłady ekspertów oraz przedstawienie i omówienie przypadków klinicznych. Więcej informacji: http://www.ehaweb.org/eha/education/esh_eha_hematology_tutorials/esh_eha_11th_tutorial__1.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Wykład "Effects of growth factors in Multiple Myeloma, studies from a mouse model"

W dniu 11 maja odbędzie się wykład dr Eline Menu z Myeloma Research Centre, Vrije Universiteit, Brussels, Belgium zatytułowany "Effects of growth factors in Multiple Myeloma, studies from a mouse model". Szczegóły w zaproszeniu.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Wykłady w Krakowie

W dniu 11 maja 2009 roku w Krakowie odbędą się wykłady, które wygłoszą dr hab. Ryszard Czepko „Zabiegi neurochirurgiczne i ortopedyczne u chorych ze szpiczakiem mnogim - doświadczenia własne” oraz dr med. Piotr Wojciechowski „Problemy kostne u chorych ze szpiczakiem mnogim - doświadczenia własne”. Szczegóły w zaproszeniu.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

49. Spotkanie Brytyjskiego Towarzystwa Hematologicznego

W dniach 27-29.04. w Brighton w Wielkiej Brytanii odbędzie się 49. Spotkanie Brytyjskiego Towarzystwa Hematologicznego (British Society for Hematology). Więcej informacji: http://www.bshconferences.co.uk.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

"Uszkodzenie mięśnia sercowego u chorych po chemioterapii - zasady prewencji i leczenia" - wykład

Dnia 27 kwietnia 2009 roku w Krakowie odbędzie się wykład pt. "Uszkodzenie mięśnia sercowego u chorych po chemioterapii - zasady prewencji i leczenia", który wygłosi prof. dr hab. med. Krzysztof J. Filipiak. Szczegóły w zaproszeniu.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Wiosenne spotkanie Polskiej Grupy Szpiczakowej

Zapraszamy na wiosenne spotkanie Polskiej Grupy Szpiczakowej, które odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2009 roku w Lublinie. Więcej szczegółów w programie. Zobacz zmieniony nowy program.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Konferencja "Donor recipient matching and cellular therapy in transplantation: technological and clinical aspects"

W dniach 23-24 kwietnia będzie miała miejsce we Wrocławiu konferencja pt: "DONOR RECIPIENT MATCHING AND CELLULAR THERAPY IN TRANSPLANTATION: TECHNOLOGICAL AND CLINICAL ASPECTS" zorganizowana w 15 rocznicę utworzenia narodowego rejestru dawców szpiku. Konferencja organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Immunogenetyczne we współpracy z Instytutem Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. L. Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk oraz Dolnośląskim Centrum Transplantacji Komórkowych. Więcej szczegółów na stronie: http://www.dctk.wroc.pl/conference2009/.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Wiosenna sesja Polskiej Szkoły Hematologów

W dniach 16-18 kwietnia w Wiśle odbędzie się wiosenna sesja Polskiej Szkoły Hematologów. Szczegóły na stronie: www.szkolahematologii.pl.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Warsztaty naukowe Europejskiej Szkoły Hematologii

W dniach 3-5.04. Europejska Szkoła Hematologii (European School of Hematology) organizuje warsztaty naukowe – Białaczka a rakowe komórki macierzyste(Workshop Leukemic and Cancer Stem Cells), które odbędą się w Cannes - Mandelieu we Francji. Identyfikacja komórek macierzystych nowotworu stworzyła nowy rozdział w badaniach przeciwnowotworowych, który może pozwolić scharakteryzować mechanizmy regulujące ontogenezę. Celem warsztatów jest stworzenie zespołów/grup krajowych i międzynarodowych zainteresowanych tym tematem. Zaproszeni są naukowcy, którzy się interesują tą dziedziną i chcą przystąpić do inicjatywy. Więcej informacji: http://www.ehaweb.org/eha/education/esh_eha_scientific_workshops/workshop_leukemic_and_cancer_stem_cells.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Zjazd Europejskiego Towarzystwa Transplantacji Szpiku

Coroczny zjazd Europejskiego Towarzystwa Transplantacji Szpiku (EBMT - European Bone Marrow Transplantation) odbędzie się w dniach 29 marca – 1 kwietnia w Goeteborg w Szwecji. Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę Towarzystwa: http://www.ebmt.org/EBMTcongress/ebmt2008-annualebmt2009.html.

···
26.05.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Wykład „Problemy pacjentów z przewlekłą chorobą nowotworową - psychologia w medycynie”

W dniu 15 czerwca 2009 roku w Krakowie odbędzie się wykład pt. „Problemy pacjentów z przewlekłą chorobą nowotworową - psychologia w medycynie”, który wygłoszą dr Mariola Kosowicz z Centrum Onkologii w Warszawie oraz mgr Halina Lebiedowicz z Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Szczegóły w zaproszeniu.

···
26.05.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Zjazd Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów

Organizowany po raz 23 Zjazd Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2009 roku we Wrocławiu. Przedłużony termin składania streszczeń upłynął 28 lutego. Rejestracja uczestników potrwa do 30 maja. Szczegółowe informacje na stronie: http://23zjazdpthit.pl/Program.aspx.

···
25.05.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

II Międzynarodowy Kongres Nowotworowy

W dniach 22-25.06. w Pekinie, w Chinach odbędzie się II Międzynarodowy Kongres Nowotworowy (2nd World Cancer Congress). Jest to jeden z największych zjazdów, który przedstawia bardzo szeroko zagadnienia związane z onkologią począwszy od podstawowych badań naukowych, przez badania doświadczalne, a kończąc na zagadnieniach klinicznych. Planowanych jest ponad 350 prezentacji ustnych, 42 sesje edukacyjne oraz 1200 delegatów z całego świata. Więcej informacji: http://www.bitlifesciences.com/cancer2009.

···
24.05.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Konferencja poświęcona HLA-G

W dniach 6-8 lipca 2009 roku w Paryżu odbędzie się V Konferencja poświecona roli HLA-G w regulacji mechanizmów odpornościowych, ekspresji genów oraz etiopatogenezie procesów patologicznych takich jak : allo-transplantacje, nowotworzenie, infekcje wirusowe i choroby z autoagresji. Więcej informacji: www-dsv.cea.fr/i2bm/srhi/hlag-2009.

···
22.05.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Zjazd towarzystw naukowych hematoonkologów niemieckiech, austriackich i szwajcarskich

W dniach 2-6.10. w Heilderbergu, Niemcy odbędzie się zjazd towarzystw naukowych hematoonkologów niemieckiech, austriackich i szwajcarskich DGHO (Gemeinsame Jahrestagung '09 der Deutschen, Österreichischen und Schweizerischen Gesellschaften für Hämatologie und Onkologie). Więcej informacji: http://haematologie-onkologie-2009.quintx.info/default.htm.

···
22.05.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

XII Międzynarodowe Warsztaty Przewlekłej Białaczki Limfocytowej

W dniach 16-18.10. w Barcelonie w Hiszpanii odbędą się XII Międzynarodowe Warsztaty Przewlekłej Białaczki Limfocytowej (iwCLL). Więcej informacji: http://www.iwcll.org.

···
21.05.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Kongres Lymphoma&Myeloma

W dniach 22-24 października odbędzie się w Nowym Jorku międzynarodowy kongres Lymphoma&Myeloma. Więcej informacji http://www.imedex.com/appweb/announcements/a115-01.asp.

···
kodowanie: projekt: