Aktualności

2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Wykład "Effects of growth factors in Multiple Myeloma, studies from a mouse model"

W dniu 11 maja odbędzie się wykład dr Eline Menu z Myeloma Research Centre, Vrije Universiteit, Brussels, Belgium zatytułowany "Effects of growth factors in Multiple Myeloma, studies from a mouse model". Szczegóły w zaproszeniu.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Wykłady w Krakowie

W dniu 11 maja 2009 roku w Krakowie odbędą się wykłady, które wygłoszą dr hab. Ryszard Czepko „Zabiegi neurochirurgiczne i ortopedyczne u chorych ze szpiczakiem mnogim - doświadczenia własne” oraz dr med. Piotr Wojciechowski „Problemy kostne u chorych ze szpiczakiem mnogim - doświadczenia własne”. Szczegóły w zaproszeniu.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

49. Spotkanie Brytyjskiego Towarzystwa Hematologicznego

W dniach 27-29.04. w Brighton w Wielkiej Brytanii odbędzie się 49. Spotkanie Brytyjskiego Towarzystwa Hematologicznego (British Society for Hematology). Więcej informacji: http://www.bshconferences.co.uk.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

"Uszkodzenie mięśnia sercowego u chorych po chemioterapii - zasady prewencji i leczenia" - wykład

Dnia 27 kwietnia 2009 roku w Krakowie odbędzie się wykład pt. "Uszkodzenie mięśnia sercowego u chorych po chemioterapii - zasady prewencji i leczenia", który wygłosi prof. dr hab. med. Krzysztof J. Filipiak. Szczegóły w zaproszeniu.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Wiosenne spotkanie Polskiej Grupy Szpiczakowej

Zapraszamy na wiosenne spotkanie Polskiej Grupy Szpiczakowej, które odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2009 roku w Lublinie. Więcej szczegółów w programie. Zobacz zmieniony nowy program.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Konferencja "Donor recipient matching and cellular therapy in transplantation: technological and clinical aspects"

W dniach 23-24 kwietnia będzie miała miejsce we Wrocławiu konferencja pt: "DONOR RECIPIENT MATCHING AND CELLULAR THERAPY IN TRANSPLANTATION: TECHNOLOGICAL AND CLINICAL ASPECTS" zorganizowana w 15 rocznicę utworzenia narodowego rejestru dawców szpiku. Konferencja organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Immunogenetyczne we współpracy z Instytutem Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. L. Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk oraz Dolnośląskim Centrum Transplantacji Komórkowych. Więcej szczegółów na stronie: http://www.dctk.wroc.pl/conference2009/.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Wiosenna sesja Polskiej Szkoły Hematologów

W dniach 16-18 kwietnia w Wiśle odbędzie się wiosenna sesja Polskiej Szkoły Hematologów. Szczegóły na stronie: www.szkolahematologii.pl.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Warsztaty naukowe Europejskiej Szkoły Hematologii

W dniach 3-5.04. Europejska Szkoła Hematologii (European School of Hematology) organizuje warsztaty naukowe – Białaczka a rakowe komórki macierzyste(Workshop Leukemic and Cancer Stem Cells), które odbędą się w Cannes - Mandelieu we Francji. Identyfikacja komórek macierzystych nowotworu stworzyła nowy rozdział w badaniach przeciwnowotworowych, który może pozwolić scharakteryzować mechanizmy regulujące ontogenezę. Celem warsztatów jest stworzenie zespołów/grup krajowych i międzynarodowych zainteresowanych tym tematem. Zaproszeni są naukowcy, którzy się interesują tą dziedziną i chcą przystąpić do inicjatywy. Więcej informacji: http://www.ehaweb.org/eha/education/esh_eha_scientific_workshops/workshop_leukemic_and_cancer_stem_cells.

···
2.06.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Zjazd Europejskiego Towarzystwa Transplantacji Szpiku

Coroczny zjazd Europejskiego Towarzystwa Transplantacji Szpiku (EBMT - European Bone Marrow Transplantation) odbędzie się w dniach 29 marca – 1 kwietnia w Goeteborg w Szwecji. Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę Towarzystwa: http://www.ebmt.org/EBMTcongress/ebmt2008-annualebmt2009.html.

···
26.05.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Wykład „Problemy pacjentów z przewlekłą chorobą nowotworową - psychologia w medycynie”

W dniu 15 czerwca 2009 roku w Krakowie odbędzie się wykład pt. „Problemy pacjentów z przewlekłą chorobą nowotworową - psychologia w medycynie”, który wygłoszą dr Mariola Kosowicz z Centrum Onkologii w Warszawie oraz mgr Halina Lebiedowicz z Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Szczegóły w zaproszeniu.

···
26.05.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Zjazd Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów

Organizowany po raz 23 Zjazd Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2009 roku we Wrocławiu. Przedłużony termin składania streszczeń upłynął 28 lutego. Rejestracja uczestników potrwa do 30 maja. Szczegółowe informacje na stronie: http://23zjazdpthit.pl/Program.aspx.

···
25.05.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

II Międzynarodowy Kongres Nowotworowy

W dniach 22-25.06. w Pekinie, w Chinach odbędzie się II Międzynarodowy Kongres Nowotworowy (2nd World Cancer Congress). Jest to jeden z największych zjazdów, który przedstawia bardzo szeroko zagadnienia związane z onkologią począwszy od podstawowych badań naukowych, przez badania doświadczalne, a kończąc na zagadnieniach klinicznych. Planowanych jest ponad 350 prezentacji ustnych, 42 sesje edukacyjne oraz 1200 delegatów z całego świata. Więcej informacji: http://www.bitlifesciences.com/cancer2009.

···
24.05.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Konferencja poświęcona HLA-G

W dniach 6-8 lipca 2009 roku w Paryżu odbędzie się V Konferencja poświecona roli HLA-G w regulacji mechanizmów odpornościowych, ekspresji genów oraz etiopatogenezie procesów patologicznych takich jak : allo-transplantacje, nowotworzenie, infekcje wirusowe i choroby z autoagresji. Więcej informacji: www-dsv.cea.fr/i2bm/srhi/hlag-2009.

···
22.05.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Zjazd towarzystw naukowych hematoonkologów niemieckiech, austriackich i szwajcarskich

W dniach 2-6.10. w Heilderbergu, Niemcy odbędzie się zjazd towarzystw naukowych hematoonkologów niemieckiech, austriackich i szwajcarskich DGHO (Gemeinsame Jahrestagung '09 der Deutschen, Österreichischen und Schweizerischen Gesellschaften für Hämatologie und Onkologie). Więcej informacji: http://haematologie-onkologie-2009.quintx.info/default.htm.

···
22.05.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

XII Międzynarodowe Warsztaty Przewlekłej Białaczki Limfocytowej

W dniach 16-18.10. w Barcelonie w Hiszpanii odbędą się XII Międzynarodowe Warsztaty Przewlekłej Białaczki Limfocytowej (iwCLL). Więcej informacji: http://www.iwcll.org.

···
21.05.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Kongres Lymphoma&Myeloma

W dniach 22-24 października odbędzie się w Nowym Jorku międzynarodowy kongres Lymphoma&Myeloma. Więcej informacji http://www.imedex.com/appweb/announcements/a115-01.asp.

···
20.05.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

Spotkanie amerykańskiego towarzystwa hematologicznego

W dniach 5-8.12. w Nowym Orleanie odbędzie się coroczne spotkanie amerykańskiego towarzystwa hematologicznego (American Society of Hematology). Rejestracja na zjazd dla członków ASH będzie dostępna on-line w dniach 21 lipca-3 sierpnia, dla pozostałych uczestników od 4 sierpnia do 5 listopada. Termin wysyłania streszczeń drogą elektroniczną trwa od 18 czerwca do 18 sierpnia. Więcej informacji: http://www.hematology.org/meetings/2009/index.cfm.

···
20.05.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności

9th International Conference on New Trends in Immunosuppression and Immunotherapy

W dniach 2-6.02.2010 w Genewie, Szwajcaria odbędzie się dziewiąta międzynarodowa konferencja poświęcona nowościom w immunosupresji i immunoterapii (9th International Conference on New Trends in Immunosuppression and Immunotherapy).

···
21.01.2009 / hematoonkologia.pl / Aktualności Polskiej Grupy Szpiczakowej

X Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Przewlekłe Choroby Mielo- i Limfoproliferacyjne

W dniach 12-15 maja 2010 roku odbędzie się X Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Przewlekłe Choroby Mielo- i Limfoproliferacyjne połączona z I Krajowym Zjazdem Polskiego Towarzystwa Cytometrii oraz III Konferencją Immunologia i Immunoterapia. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami na stronie Konferencji.

···
kodowanie: projekt: