Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript - hematoonkologia.pl korzysta z tej technologii i zaleca włączenie jej! Jak to zrobić, przeczytasz w Pomocy Google lub na enable-javascript.com (w języku angielskim).

hematoonkologia.pl - portal edukacyjny dla lekarzy

AKTUALNOŚCI - PRZEWLEKŁA BIAŁACZKA LIMFOCYTOWA



/ dr hab. K. Jamroziak

Receptorowa kinaza tyrozynowa IGFR1 - potencjalny cel terapii w CLL

Nowe leki z grupy inhibitorów przewodzenia sygnałów przekazywanych przez receptor limfocyta B (B-cell receptor, BCR), w tym najbardziej zaawansowane w rozwoju ibrutinib i idelalisib, rozpoczęły prawdziwą rewolucję w terapii przewlekłej białaczki limfocytowej (CLL).


/ mk/hematoonkologia.pl

Infekcje u chorych na przewlekłą białaczkę limfocytową

W czasopiśmie Postępy Medycyny i Higieny Doświadczalnej ukazał się artykuł dotyczący infekcji rozwijających się u chorych na przewlekłą białaczkę limfocytową (PBL). Zakażenia mogą wynikać z zaburzeń immunologicznych jak również z immunosupresji wywołanej leczeniem przeciwbiałaczkowym.



/ mk/hematoonkologia.pl

Lenalidomid w terapii chorych na PBL powyżej 65. roku życia

Optymalne leczenie starszych chorych na przewlekłą białaczkę limfocytową (PBL) nadal nie zostało zdefiniowane. W czasopiśmie Blood zostały opublikowane wyniki niedawno zakończonego badania klinicznego II fazy dotyczącego stosowania lenalidomidu w pierwszej linii leczenia chorych powyżej 65. roku życia.



nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 20 starsze
© 2009-2014 hematoonkologia.pl polityka prywatności polityka cookies regulamin